گروه شرکت های هامون بذر زرین؛ پیشرو در عرصه نهاده های کشاورزی

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

سرما و یخ زدگی گیاهان و توصیه های کودی جهت کاهش اثرات مخرب سرمازدگی

سرمازدگی و یخ­زدگی دو تنش مخرب خسارات­زا برای گیاهان می­باشند و سرمازدگی مربوط به خسارت­های ناشی از دماهای نزدیک صفر درجه سانتیگراد می­باشد و این عارضه در سطح برگ اتفاق می­افتد بنابراین سرمازدگی می­تواند به سطح برگ و همچنین جوانه­های برگ و گل آسیب وارد نماید و لیکن در شرایط تنش یخ­زدگی آب درون سلول­های گیاه تبدیل به کریستال­های یخ شده و این کریستال­ها به دیواره سلول آسیب می­زنند و موجب از هم گسیختگی آنان می­شوند. این مسئله در گیاهان معمولا زمانی رخ می­دهد که دمای محیط به زیر 1 درجه سانتیگراد نزول کند.

اسیدآمینه تاثیر زیادی در جلو گیری از سرما زدگی و تنش های سرمایی نیز دارد، که می توان آن را بطور خالص یا مخلوط با سایر کود های تقویتی بصورت محلول پاشی و مصرف خاکی برای جلو گیری از سرمازدگی مورد استفاده قرار داد.

کاهش ناگهانی دما می تواند خسارت زیادی وارد کرده و باعث از بین رفتن محصول سال جاری و یا حتی از بین رفتن توان درخت جهت تولید جوانه های زایشی سال آینده شود. در برخی مواقع که سرمای ناگهانی چند روز متوالی ادامه می یابد می تواند حتی باعث سرمازدگی کامل درختان جوان و از بین رفتن آنها شود.

برای کاهش تاثیر سرمازدگی باید پیش از بروز سرمازدگی از محصولاتی که حاوی اسید آمینه و جلبک دریائی دارند جهت افزایش مقاومت گیاهان به سرمازدگی استفاده نمود. درصورتیکه پیش از بروز سرمازدگی مقاومت گیاهان افزایش پیدا نکند می توامد باعث بروز خسارتهایی شامل یخ زدگی و از بین رفتن درختان شود. در این زمان جهت جلوگیری از زوال درختان و همچنین از سرگیری رشد رویشی و جبران شوک ناشی از سرمازدگی , میتوان از محصوالت اسید آمینه ای و حاوی جبلک دریایی استفاده نمود تا مانع از زوال کلی درخت شویم.

اسیدهای آمینه پتاسیمی و برخی عناصر ریزمغذی از جمله روی و منگنز از تنش‌های یخ‌زدگی و سرمازدگی جلوگیری می‌کنند. اسیدهای آمینه باعث افزایش شیره سلولی شده به کریستال‌های یخ می‌چسبند و اجازه رشد به کریستال‌های یخ را نمی‌دهد همچنین پتاسیم، فرآیند انتقال قند از برگ به سلول را انجام می‌دهد که باعث غلیظ شدن شیره شده و از یخ‌زدگی جلوگیری می‌کند.

پتاسیم، روی و منگنز مقاوت درختان را نسبت به یخ زدگی افزایش میدهد. یخ زدن پدیده ای است که با افزایش حجم محلول موجب ترکیدن و انهدام سلول گیاه و خشک شدن اندام گیاهی می شود. هر چقدر غلظت شیره سلول های گیاه بیشتر باشد نقطه انجماد پایین تر می افتد. پتاسیم تنها عنصری است که با محلول پاشی  آن می توانیم غلظت شیره سلولی را افزایش بدهیم..

یونی آلگا (UNIALGA) از محصوالت شرکت هامون بذر زرین می باشد که حاوی عناصر اصلی ازت, فسفر و پتاسیم و همچنین ریزمغذی­های مورد نیاز گیاه و اسید آمینه می باشد. این محصول باعث افزایش مقاومت در برابر سرمازدگی و تحریک مجدد رشد رویشی و جلوگیری از زوال گیاهان خواهد شد.

امکان اختلاط با کلیه آفت­کش­ها بجز حشره­کش قارچ­کش و کنه­کش های روغنی (همچنان تست اختلاط توصیه می گردد) را نیز دارا می­باشد.

عنصر

درصد وزنی به وزنی

کربن آلی

15

پتاسیم محلول در آب

2

منیزیم محلول

4/0

روی کلاته با EDTA

4/0

مس کلاته با EDTA

4/0

منگنز کلاته با EDTA

4/0

آهن کلاته با EDTA

04/0

 

news 99 11 11 UNI ALGA

معرفی کودی مایع با منشاء گیاهی (جلبک دریایی)  یونی آلگا UNI ALGA

برای بررسی اثرات عصاره های جلبک دریایی (kelp) (kelp waste extracts (KWE)) در رشد و نمو گیاه Brassia chinensis L. ، آزمایش های جوانه زنی و گلخانه تحت غلظت های مختلف KWE انجام شد. نتایج نشان داد که درصد جوانه زنی بالاتر (95٪) ، همراه با شاخص جوانه زنی بالا (70/8) ، انرژی جوانه زنی (67/71٪) و شاخص قدرت گیاهچه (67/734) ، در مقایسه با نمونه شاهد (گیاه بدون استفاده از عصاره جلبک) به دست آمد. طول ريشه (4/97 سانتي متر) ، وزن تازه (3/10 گرم نهال) و وزن خشك (15/0 گرم 10 دانه) در تيمار به طور معني داري افزايش يافت. KWE همچنین می تواند رشد ریشه ، حداکثر طول برگ × عرض و وزن تازه گیاهان را افزایش دهد. در همین حال ، محتوای ویتامین C و قندهای محلول در برگ پاکچوی در مقایسه با شاهد 6/19 میلی گرم در 100 گرم و 44/1 میلی گرم در گرم بهبود یافت و مقدار نیترات نیز 272/21 میلی گرم در کیلوگرم کاهش یافت. به طور خلاصه ، KWE می تواند به طور قابل توجهی جوانه زنی بذر و رشد و کیفیت گیاه را در غلظت بالاتر (10٪) افزایش دهد.

به عنوان محرک های زیستی و کودهای مایع ، عصاره جلبک دریایی به عنوان محلول پاشی و مصرف خاکی در کشاورزی ارگانیک استفاده شده است 1. برخلاف کودهای شیمیایی ، عصاره های جلبک دریایی قابل تجزیه ، غیر آلاینده ، غیر سمی و غیر خطرناک برای انسان و حیوانات هستند 2. بنابراین ، به عصاره های طبیعی جلبک دریایی اجازه داده شده تا حدی جایگزین کود مصنوعی معمولی شود. 3. اثرات زیستی عصاره های جلبک دریایی طبیعی در برخی گیاهان زراعی ، میوه ای ، گل و گیاهان زینتی و همچنین گیاهان چمنزار مورد کاوش قرار گرفته است. با استفاده گسترده از عصاره جلبک دریایی در کشاورزی ، بسیاری از اثرات مثبت گزارش شده است ، از جمله جوانه زنی بذر تحریک شده ، رشد گیاه ، رشد ریشه ، کیفیت برگ و عملکرد ، بهبود مقاومت در برابر تنش های بیوتیکی و غیر زنده و همچنین افزایش ماندگاری پس از برداشت

news 99 11 11 UNI ALGA 2

تهیه و تنظیم: گروه شرکت های هامون بذر زرین / بخش فنی / دکتر نصیبه شایگان