گروه شرکت های هامون بذر زرین؛ پیشرو در عرصه نهاده های کشاورزی

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

هجوم ملخ‌ها به كشور در اواخر بهمن و اوایل اسفند انجام می‌شود

معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات:

هجوم ملخ‌ها به كشور در اواخر بهمن و اوایل اسفند انجام می‌شود/ یك دسته ملخ در روز می‌توانند غذای 35 هزار نفر را مصرف كنند.

 

دکتر مسعود لطیفیان گفت: حمله اصلی ملخ صحرایی دو تا سه هفته آینده به کشور آغاز می‌شود. استان‌های خوزستان، هرمزگان، بوشهر، سیستان و بلوچستان و جنوب فارس درگیر هجوم ملخ می‌شوند

هر ساله در کشور به‌ دلیل تغییرات آب و هوایی بیم هجوم ملخ‌ها به اراضی وجود دارد. بنابر اعلام سازمان جهانی خواروبار کشاورزی حمله ملخ‌ها امنیت غذایی در آفریقا را به خطر می‌اندازد و از احتمال خسارت بالا به کشاورزی کشورهای خاورمیانه گفته است.

دکتر مسعود لطیفیان، معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات درباره آخرین وضعیت هجوم ملخ‌ها در کشور گفت: ملخ همه چیز خوار است. این ملخ انواع دانه‌های گیاهی، درختان و ... را مورد حمله قرار می‌دهد.

معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات افزود: ملخ صحرایی بر اثر پایش‌های انجام شده در سطح بین‌المللی با همکاری سازمان خوار و بار جهانی قرار بود به شکل گسترده از ابتدای بهمن ورود پیدا کند اما به‌دلیل تغییرات آب و هوایی همچون تغییر در جهت وزش باد در اواخر بهمن و اوایل اسفند شاهد هجوم ملخ‌ها به کشور باشیم.  هرچند در روزهای اخیر جهت وزش باد به سمت ایران نبود و همین مسئله باعث شد تا شاهد هجوم ملخ‌ها به سمت ایران نباشیم.