گروه شرکت های هامون بذر زرین؛ پیشرو در عرصه نهاده های کشاورزی

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

فائو: جمعیت گرسنگان در ایران کاهش یافت/ هشدار درباره افزایش گرسنگی در جهان

فائو اعلام کرد: درصد جمعیت دچار کمبود تغذیه در ایران از ۵.۲ درصد در سال‌های ۱۳۸۵-۱۳۸۳ به ۴.۷ درصد در سال‌های ۱۳۹۸-۱۳۹۶ کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از دفتر نمایندگی فائو در ایران، گزارش جدید سازمان ملل متحد (تدوین شده توسط فائو، صندوق بین‌المللی توسعه کشاورزی، یونیسف، برنامه جهانی غذا و سازمان جهانی بهداشت) درباره وضعیت امنیت غذایی و تغذیه نشان می‌دهد که در حال حاضر حدود 690 میلیون نفر یا به عبارتی 8.9 درصد جمعیت جهان از گرسنگی رنج می‌برند. بر اساس این گزارش، شمار گرسنگان جهان در سال 2019 نسبت به سال پیش از آن تقریباً 10 میلیون نفر و نسبت به پنج سال پیش از آن نزدیک به 60 میلیون نفر افزایش داشته است.

بر اساس گزارش «وضعیت امنیت غذایی و تغذیه در جهان 2020»، شمار افرادی که از ناامنی غذایی حاد رنج می‌برند نیز طی پنج سال اخیر روند افزایشی مشابهی داشته است. در سال 2019، حدود 750 میلیون نفر – یا نزدیک به 10 درصد جمعیت جهان – در معرض سطوح شدیدی از ناامنی غذایی قرار داشتند.

آمارهای مندرج در این گزارش همچنین نشان می‌دهد که در سال 2019 حدود 2 میلیارد نفر از ساکنان کره زمین دسترسی منظمی به مواد غذایی سالم و ایمن، مغذی و کافی نداشته‌اند.