گروه شرکت های هامون بذر زرین؛ پیشرو در عرصه نهاده های کشاورزی

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

مدیر كل دفتر مبارزه با آفات عمومی سازمان حفظ نباتات كشور گفت: احتمالا ملخ‌های مهاجم باعبور از ارتفاعات زاگرس به منطقه لرستان و اصفهان وارد می‌شود.

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: برای خرید تضمینی گندم سال جاری ۴۰ هزار میلیارد تومان منابع مالی پیش بینی شده که ۲۲ هزار میلیارد تومان از منابع عمومی دولت و ۱۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی تامین می شود.

رئیس نظام صنفی کشاورزی گفت: تصمیم گیری در خصوص اصلاح قیمت خرید تضمینی گندم به هفته آینده موکول شد. پیشنهاد نظام صنفی کشاورزی در مورد قیمت خرید تضمینی گندم ۵۸۴۲ تومان است.

قزوین - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: عملیات مبارزه علیه آفت ملخ در اراضی این استان آغاز شده و ۲۵۰ هکتار از اراضی نیز تاکنون علیه این آفت سم پاشی شد.‏

معاون فنی و اجرایی اتحادیه تعاونی‌های کشاورزی پنبه و دانه‌های روغنی پیش‌بینی کرد در تولید پنبه تا سه سال آینده به خودکفایی می رسیم.

طبق بررسی ها در طول تاریخ کشور پوشش گیاهی بیش از ۹۵ درصد، درختان میوه و گیاهان زراعی ودارویی بوده که هرگز پوشش انبوهی از درختان بی ثمر و چمن نداشتیم.

رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با اشاره به برگزاری جلسه شورای قیمت گذاری محصولات اساسی برای اصلاح نرخ خرید تضمینی گندم بعد از تعطیلات نوروزی گفت: بر اساس هزینه های تولید قیمت خرید تضمینی گندم نباید کمتر از ۶ هزار تومان باشد.

طبق بررسی ها هم اکنون ۱۰ میلیون هکتار دیم­زار رها شده در کشور وجود دارد که مدیریت صحیح این اراضی می تواند نقش موثری در خودکفایی در محصول گندم داشته باشد.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی کرمانشاه خبر داد؛

سمپاشی۴۴ هزار هکتار از مزارع گندم و جو کرمانشاه علیه علف‌های هرز

کرمانشاه- مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از سمپاشی۴۴ هزار هکتار از مزارع گندم و جو گرمسیری کرمانشاه علیه علف‌های هرز خبر داد.

معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات:

هجوم ملخ‌ها به كشور در اواخر بهمن و اوایل اسفند انجام می‌شود/ یك دسته ملخ در روز می‌توانند غذای 35 هزار نفر را مصرف كنند.

سرمازدگی و یخ­زدگی دو تنش مخرب خسارات­زا برای گیاهان می­باشند و سرمازدگی مربوط به خسارت­های ناشی از دماهای نزدیک صفر درجه سانتیگراد می­باشد و این عارضه در سطح برگ اتفاق می­افتد بنابراین سرمازدگی می­تواند به سطح برگ و همچنین جوانه­های برگ و گل آسیب وارد نماید و لیکن در شرایط تنش یخ­زدگی آب درون سلول­های گیاه تبدیل به کریستال­های یخ شده و این کریستال­ها به دیواره سلول آسیب می­زنند و موجب از هم گسیختگی آنان می­شوند. این مسئله در گیاهان معمولا زمانی رخ می­دهد که دمای محیط به زیر 1 درجه سانتیگراد نزول کند.

مجری طرح خودکفایی کودهای کشاورزی از آغاز ورود کود ترکیبی آلی فسفاته در شبکه توزیع شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، حمید رسولی پیرو تشکیل بیست و سومین جلسه کارگروه خودکفایی کودهای کشاورزی با تولیدکنندگان کودهای زیستی، ضمن تشریح اقدامات انجام شده در کارگروه طرح خودکفایی کودهای کشاورزی، قرار گرفتن کودهای بایوفسفاته در لیست کودهای تکلیفی جهت توزیع سراسری از طریق شبکه بزرگ کارگزاری شرکت خدمات حمایتی کشاورزی را یکی از مهمترین اقدامات سال جاری برای خودکفایی در زمینه کودهای فسفاته دانست.

محققان پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی موفق به افزایش عملکرد صیفی جات و کاهش مصرف سموم با تولید فرمولاسیون‌های باکتریایی محرک رشد اختصاصی، شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، محققان این پژوهشگاه با جمع آوری و بررسی صدها جدایه باکتری بومی از گلخانه‌های تجاری کشور موفق به تولید محصولات فرموله شده بر پایه باکتری‌های القا کننده رشد گیاهی شدند که ضمن افزایش کمی و کیفی محصول خیار، گوجه فرنگی و فلفل دلمه‌ای موجب کاهش مصرف سموم شیمیایی و نیترات باقی مانده در این صیفی جات می شود.

صفحه1 از4