گروه شرکت های هامون بذر زرین؛ پیشرو در عرصه نهاده های کشاورزی

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

کشاورزی به مفهوم راهها وروشهای بهره برداری از منابع آب وخاک وانر‍ژی و… است که در جهت تامین نیازهای غذایی وپوشاک انسانها همواره در طول تاریخ پایه واساس بسیاری از تحولات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی وفرهنگی در سرتاسر جهان بوده است؛ بطوری که امروزه کشاورزی وتوسعه کشاورزی به عنوان نیروی محرکه ونیروی پیش برنده توسعه بطور عام وتوسعه روستایی بطور خاص است.کشاورزی پایدار نوعی کشاورزی است که در جهت منافع انسان بوده، کارایی بیشتری در استفاده از منابع دارد وبا محیط در توازن است. به عبارتی کشاورزی پایدار باید از نظر اکولوژیکی مناسب، از نظر اقتصادی توجیه پذیر واز نظر اجتماعی مطلوب باشد.

تاریخچه:

این اسید در سال 1963 برای نخستین بار توسط فردریك ادیكوت و دستیارانش شناسایی شد. برهمین اساس در طی دهه 50 و 60 ریزش میوه ها و برگها آبسزیشن نامیده می شد و دوره بازشدن غنچه ها شدیداً مورد مطالعه قرار گرفت. این امر منجر به كشف هورمونی بنام آبسیزیک اسید(آبسزیک) ABA شد.

آب مهمترین مایعی است كه به صورت حامل حشره كش­ها، قارچ كش­ها و علف كش­ها در سمپاشی مورد استفاده قرار می­گیرد. زلالی و مقدار مواد معدنی آب؛ كارایی آفت كش­ها را تحت تاثیر قرار می­دهد. اهمیت استفاده از آبهای تمیز و زلال برای پاشش آفت كش­ها به خصوص علف كش­ها مدت زمان زیادی است كه به اثبات رسیده است. عواملی مانند سختی آب، PH  آب، میزان یون بی­كربنات، كدورت آب و مواد آلی، آهن و سایر مواد موجود در آب بر كارایی آفت كش­ها تاثیر می گذارند.

(بعنوان یک ضرورت برای کاهش میزان خسارت و عملکرد محصول بیشتر)

مصرف متوالی و پی­در­پی و طولانی مدت یک علف­کش و یا علف­کش­های هم خانواده موجب افزایش سریع بیوتایپ­های مقاوم به علف­کش­ها می­شود. به این معنی که استفاده مداوم از یک علف­کش موجب از بین رفتن بوته­های حساس به علف­کش می­شود اما تک بوته­هایی از همان نوع علف هرز که  به علف­کش مقاوم­تر هستند در مزرعه از بین نمی­روند و شرایط برای تکثیر آنها با رقابت کمتر فراهم می­شود وبه خصوص چنانچه تناوب زراعی مناسب اعمال نگردد به سرعت نسل جدیدی از علف هرز مقاوم به علف­کش جایگزین نسل­های قبلی می­شود. معمولا کشاورزان بهترین علف­کش­ها را به­طور ثابت و بدون تناوب طی سالیان طولانی در یک زمین مصرف می­کنند که خود باعث تکثیر سریع نژادهای علف­های مقاوم می­ شود.

استفاده از جلبک ها به عنوان کود به قرن نوزده برمی گردد، که برای اولین بار بوسیله ساحل نشینان و جلبک های قهوه ای مورد استفاده قرار گرفت.

مطالعات مختلف علمی ثابت کرده است که کارائی این محصولات (فرآورده ها) بطور گسترده ای در علوم و صنعت باغبانی مورد استقبال قرار گرفته است، به طوریکه بعد از استفاده از این فرآورده ها، افزایش محصول، افزایش جذب مواد غذائی خاک، افزایش مقاومت به آفات خاص، افزایش جوانه زنی بذر و مقاومت در مقابل یخ زدگی را در پی داشته است. به هر حال، از زمان پی بردن به چنین خواص کارآمدی در جلبک ها، به نظر می رسد با توجه به پیشرفت کشاورزی و آبزی پروری ارگانیک، بازار رو به رشد فزاینده ای داشته باشد.

کاربردهای محرکهای زیستی مبتنی بر Ascophyllum nodosum: در کشاورزی پایدار برای تحریک رشد گیاه، ارتقا تولید و افزایش بهره­وری

اثرات منفی تغییرات آب و هوایی موجب افزایش CO2 و درجه حرارت جو ، شور شدن خاک و عدم تعادل مواد مغذی (به عنوان مثال ، سمیت و کمبود مواد معدنی) و باعث ایجاد تأثیرات چشمگیری بر تولید محصولات کشاورزی و کیفیت محصولات شده است (dos Reis et al., 2012). چنین تنشهای غیرزیستی باعث کاهش رشد، نمو، بهره وری و کیفیت گیاهان شده و در شرایط شدید منجر به مرگ و انقراض محلی گونه ها شده است و تنشهای غیرزیستی باعث کاهش عملکرد متوسط بیش از 50٪ در بیشتر محصولات شده است (Boyer، 1982؛ Vinocur and Altman، 2005).

صفحه1 از2